YouTube TV ‘nin Abone Sayısı Açıklandı

YouTube TV‘nin ne kadar abonesi olduğu uzunca süredir merak konusuydu. Leichtman Research Group’un paylaştığı verilere göre, YouTube TV abone sayısının 6.5 milyonu aştığı düşünülüyordu.

YouTube, YouTube TV‘nin toplamda 8 milyon abone sayısına ulaşıldığını duyurdu. YouTube Music ve YouTube Premium‘un 100 milyon abone baremini aştığı kısa süre önce paylaşılmıştı.

Webrazzi, YouTube TV ile ilgili bir değerlendirme paylaştı. Öyle ki, 8 milyon abonenin ABD’nin en büyük TV sağlayıcılarından biri olmasını sağladığını belirtiyor. Ayrıca, yakın zamanda popüler uydu sağlayıcılarını da geride bırakabileceğinin altı çizdi. Birkaç yıl içerisinde, kablolu yayın yapan rakiplerini geçmesi, daha fazla aboneye sahip olmasını bekliyoruz.

İlk olarak 7 yıl önce karşımıza çıkan YouTube TV‘nin ücretli bir televizyon servisi olduğunu hatırlatalım. Ayrıca YouTube TV, 2022 yılında 5 milyon aboneyi aşmıştı.

YouTube, televizyonlar üzerinden yoğun bir şekilde kullanılmaya da devam ediyor. YouTube CEO’su Neal Mohan tarafından paylaşılan bilgilere göre, televizyon ekranları üzerinden günlük ortalama 1 milyar saatten fazla YouTube içeriği tüketiliyor.

Başarılı bir partner ağına sahip olduklarını da belirten Mohan, YouTube Partner Program içinde 3 milyondan fazla kanal olduğunu paylaştı. Hatırlatmak gerekirse YouTube Partner Program, YouTube içerik üreticilerinin içeriklerinden gelir elde etmelerini sağlıyor. Mohan YouTube Partner Programın kapsamında ödenen parayı açıkladı. Son 3 yıl içinde YouTube Partner Programı kapsamındaki içerik üreticilere toplamda 70 milyar dolar ödedi.