YouTube’ta Zirveyi Değiştiren Tokat!

2022 Oscar törenine damga vuran tokat, YouTube’ta 24 saat içerisinde en çok izlenen video sıralamasını değiştirdi.

Dünyaca ünlü yıldızları bir araya getiren ve en iyileri listeleyen Oscar töreni 28 Mart’taydı. Ödül kazananlardan çok, Will Smith’in eşi Jada Smith için yapılan espriye verdiği tepki gündem oldu.

Jada Pinkett Smith saçkıran hastalığı sebebiyle saçlarını kazıttı. Oscar töreni sunucularından Chris Rock ise Mrs. Smith’in saçlarıyla ilgili espri yapınca, sert bir tokat ile karşılaştı. Usulca yerinden kalkarak sahneye çıkan Will Smith, Rock’a sert bir tokat atıp yerine döndü. İzleyiciler ne olduğunu anlayana kadar derin bir sessizlik olsa da, çok geçmeden Smith konuştu. Karımın adını bir daha ağzına alma!

Süreç oldukça magazinsel, YouTube ile ilgisi nedir? diye merak edebilirsiniz. Oscar tokadını YouTube hesabından paylaşan Guardian News hesabı ilk 24 saatte en çok izlenen sıralamasını değiştirdi. Oscar tokadından önce MrBeast hesabının paylaştığı 456bin dolar için 456kişi videosu zirvedeydi.

YouTube’dan 2021 yılında en fazla para kazananlar listesinin zirvesindeki isim MrBeast. 24 saatte en çok izlenen video rekorunu Oscar tokadı videosuyla Guardian News’e kaptırdı.

Netflix’in popüler kore dizisi Squid Game’in gerçek hayat uyarlaması olarak YouTube’ta MrBeast tarafından paylaşılan ve 456 kişinin 456bin dolar için yarıştığı video, yayınlandığı andan itibaren ilk 24 saatte 43milyon kez izlenmişti. Will Smith ve Chris Rock’un başrolde olduğu video ise 58 milyonu geçerek rekor kırdı.