YouTube’dan 300bin Dolara Varan Hibe!

İçerik üreticilerinin YouTuber olarak adlandırıldığı, video paylaşım devi YouTube 300bin dolara varan hibe veriyor!

Evet, yanlış okumadınız. YouTube içerik üreticilerini teşvik amacıyla 300bin dolara varan hibe veriyor. Yani geri ödeme yapmanızı gerektirecek, bir borç değil. Kaliteli içerikler üretebilmeniz için bir yatırım.

Apple, Spotify ve Amazon derken podcast içerikleriyle ilgili yatırımlar ve rekabetler hızla arttı. YouTube, podcast platformları arasında öne çıkabilmek ve yer edinebilmek için hibe projesini başlattı. Bireysel podcast üreticilerine 50bin dolar ve podcast ağlarına 300bin dolara kadar hibe teklifi götürüyor.

Bloomberg tarafından haberleştirilen bilgi ile YouTube’un podcast çalışmalarına büyük bütçeler ayırdığı görülüyor. Bireysel şov yaratıcıların 50bin, podcast ağlarının 300bin dolar hibe ile desteklenmesi, üreticileri cezbediyor. Arama motorlarında onbinlerce kullanıcı tarafından, YouTube podcast hibe başvurusu türevlerinde sorgulama yapılmıştır. YouTube hibesi için herhangi bir başvuru ekranı yok. Hibe ile ilgili teklifler YouTube tarafından podcast üreticilerine iletilmektedir.