YouTube’tan En Fazla Para Kazananlar 2021 Listesi Açıklandı!

İçerik üreticilere gelir elde etme fırsatı sunan ve bu uygulaması ile video yayıncı sayısını hızla arttıran YouTube’tan en fazla para kazananlar listesi açıklandı!

2021 yılında YouTube’da en fazla kazanan ilk 10 hesap

YouTube’tan para kazanma ümidiyle video içerik üreten bireyler kadar, sadece izleyicilerin de dikkat kesildiği, YouTube’tan en fazla para kazananlar listesi Forbes tarafından açıklandı. Öyle ki, 2021 yılında en fazla para kazanan 10 YouTuber milyonlarca dolar ile cüzdanını doldurdu.

Video içerik üretici 10 hesap sahibi toplam 300 milyon dolar gelir elde etti. Listenin başındaki isim henüz 23 yaşında ve bu listeye geçen yıl ikinci sıradan girmişti. Daha fazla laf kalabalığı yapmadan, listeyi sırasıyla paylaşıyoruz. İşte 2021 yılının YouTube’tan en fazla para kazanan 10 hesap sahibi listesi!

1. MrBeast ( 54milyon dolar )

Jimmy Donaldson isimli YouTuber, MrBeast kanalının sahibidir. Toplam izlenme sayısı 15 milyara merdiven dayayan MrBeast kanalının 90 milyona yakın takipçisi bulunuyor. Listenin 1. sırasında yer alan Donaldson, ayrıca 5 farklı büyük YouTube kanalına sahip. Bu kanallardan en az takipçisi olan MrBeast 2 isimli kanalında bile 5 milyonun üzerinde abonesi bulunmaktadır.

Daha önce belirttiğimiz gibi, henüz 23 yaşındaki bir genç büyük başarılara imza atıyor. Kendisini tebrik ediyor, sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ve ayırdığı bütçe adına mutluluk duyuyoruz.

2. Jake Paul ( 45milyon dolar )

Öyle bir boksör düşünün ki, YouTube’tan en fazla para kazananlar listesinde 2. sırada yer alsın. Tüm diğer sektörlerin, içerik üreticilerinin önüne geçsin. Bu isim Jake Paul‘dur. Ultimate Fighting Championship (UFC) yıldızlarıyla boks sporunu icra eden Paul, 2021 yılında YouTube’tan 45 milyon dolar gelir elde etmiş. 20 milyondan fazla takipçisi bulunan hesabın, toplam izlenmesi 8 milyara yakındır.

3. Markiplier ( 38milyon dolar )

Video oyun piyasası her geçen gün değer kazanıyor. Yazılım şirketleri milyarlarca dolar yatırım yaparken, lisanslı oyunları üzerinden onmilyarlarca dolar gelir elde ediyorlar. Oyun sektörü o kadar çok genişledi ki, bugünden itibaren yeni oyun üretimi durdurulsa bile, mevcut tüm oyunları oynamak, oyunları bitirmek bir insan ömrününün yetemeyeceği kadar zaman alır. Üstelik oyunlar oldukça maliyetli olacağı için, tüm oyunları satın almanız da mümkün olmayabilir.

Markiplier hesabından oyun değerlendirmeleri yapan ve eğlenirken video kaydı alan kahramanımız çok geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Yaklaşık 32 milyon takipçisi bulunan ve bugüne kadar toplam izlenmesi neredeyse 18 milyara ulaşmış hesap 2021 yılında 38milyon dolar gelir elde etti!

4. Good Mythical Morning ( 30milyon dolar )

Yemek yiyerek para kazanmak mı? Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Tabii ki işlem bu kadar basit değil. Yemek yerken sohbet etmeli ve izleyicilerinizde merak uyandırmalısınız. İnsanlar sıkılmadan sizi izlemeye devam etmeli ve yeni videolarınızı izlemekten zevk almalı. 17 Eylül 2008 yılında açılan Good Mythical Morning hesabı bu işi iyi yapan Rhett & Link tarafından yönetiliyor.

Toplam 8milyara yakın izlenmesi bulunan YouTube kanalının 17milyondan fazla takipçisi var.

5. Unspeakable ( 28.5 milyon dolar )

MineCraft ile başlayan bir serüvene sahip Unspeakable kanalı 2021 yılının YouTube’tan en fazla para kazanan 5. kanalı oldu. İçeriklerini sürekli olarak geliştiren ve kanalda çok çeşitli mizah içerikli video bulabilirsiniz. Türkçesi “tarif edilemez” anlamına gelen Unspeakable kanalında içerik üreticisinin arkadaşlarına yaptığı şakalar, kullandığı çılgın arabalar ve çılgınca challenge videoları bulabilirsiniz.

6. Like Nastya ( 28milyon dolar )

Bir replik vardı, bilmem hatırlar mısınız? Sekiz yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel. Neyse, konuyu saptırmadan devam edelim. YouTube’tan en fazla para kazananlar listesindeki 6. sırayı 8 yaşındaki Rus vatandaşı Nastya alıyor. Henüz çocuk yaşta olmasına rağmen 70 milyarın üzerinde izlenen bir kanalın içerik üreticisi Nastya listedeki tek kız çocuğudur. Like Nastya kanalının 86 milyon takipçisi olduğunu da belirtelim!

7. Ryan Kaji ( 27milyon dolar )

Henüz 9 yaşındayken, 2020 yılının YouTube’tan en fazla para kazananı olarak liste birincisi olan Ryan Kaji geçtiğimiz yıl 28milyon doların biraz üzerinde gelir elde etmişti. 2021 yılında 7. sıraya gerilemiş olsa da, kazancında pek bir düşüş yaşanmadı diyebiliriz. Ryan Kaji YouTube’ta içerik paylaşımı yapan dünyanın en ünlü oyuncak eleştirmenidir. Tekrara düşmemek adına içeriklerini geliştiren Ryan, ailesiyle vlog ve eğitim videoları paylaştığı kanalıyla oldukça mutlu görünüyor. YouTube kanalının 31,5 milyon takipçisi bulunuyor ve bugüne kadar toplam izlenme sayısı 50milyarı geçmiş durumda.

8. Dude Perfect ( 20milyon dolar )

Beş kişilik bir ekip kanalı Dude Perfect, 2020 yılında 3. sırada yer aldığı en çok kazananlar listesinde 5 sıra gerileyerek 8. sıraya düşmüş. Ekip olmanın avantajlarından yararlanan, içerik üretmekte sorun yaşamayan Dude Perfect keyifli kanallardan biridir. Spor ve komedi sevenleri sayfalarına abone olmaya çağırıyorlar.

YouTube kanalının 57milyon takipçisi var ve 15 milyarın üzerinde izlenme sayısına sahip.

9. Logan Paul ( 18milyon dolar )

Listenin 2. sırasında yer alan Jake Paul ‘un 2 yaş büyük abisi Logan Paul, 2021’deki en çok kazananlar listesinin 9. sırasında yer alıyor. Logan, 2017 yılındaki ilk 10 listesinde 10. sıradaydı ve 3 yıllık boşluktan sonra tekrar ilk 10’daki yerini almış görünüyor. Kardeşinin izinden giden boksör Logan geçtiğimiz günlerde 3.5 milyon dolar dolandırılma haberleriyle gündemde yer aldı. Aktif 23.3 milyon takipçisiyle içerik paylaşılan kanalın toplan izlenme sayısı 6milyara yakındır.

10. Preston ( 16milyon dolar )

Listelerde yer edinmeyi başaran Preston geçtiğimiz yıl 6. sıradayken, bu yıl 4 basamak gerilemiş ve 10. sıradan da olsa en çok kazanan YouTube kanalları arasında kalmaya devam etmiştir. Birkaç YouTube kanalı üzerinden sürekli olarak içerik paylaşımı yapmaktadır. Abonelerinin büyük çoğunluğunu MineCraft içerikli videoları üzerinden elde ettiği bilinen bir gerçektir.

Sonuç?

Her zaman olduğu gibi, zenginin parası züğürdün çenesi atasözü aklımıza geldi. Sizce neden listede hiçbir Türk yok? Daha fazla içerik üretmek veya daha fazla izlenmek pek önemli değil. Önemli olan izleyicilerinizin kalitesi diyebiliriz. Bu farkları daha iyi anlatabilmek için, Para Kazanma kategorisinde sizlerle onlarca konu paylaştık. Sıkılmadan içerikleri değerlendireceğinizi tahmin ediyoruz.