YouTube Video Yüklemede Karşılaşılan Popüler Sorunlar

Sık karşılaşılan yükleme hataları

Videonuzu yüklerken sorun yaşıyorsanız gördüğünüz hata mesajını seçin ve sorununuzu çözmek için sorun giderme adımlarını uygulayın.

“Beklenmedik sorunlarla karşılaştık”

Birkaç dakika bekleyin, ardından tekrar yüklemeyi deneyin.

“Sunucu dosyayı reddetti”

Bu hata mesajı, yanlış biçimde bir dosya yüklediğinizde oluşur. Desteklenen bir dosya türü kullandığınızdan emin olun.

“Ağ üzerinden veri gönderilirken bir hata oluştu”

Bu hata mesajı, tarayıcınızın en son sürüme güncellenmesi gerektiğinde oluşur. Video yüklemek için kullanılması önerilen bazı tarayıcılar:

Tarayıcınızı güncelledikten sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

“Bir ağ hatası oluştu”

Bu hata mesajı, tarayıcınızın en son sürüme güncellenmesi gerektiğinde oluşur. Video yüklemek için kullanılması önerilen bazı tarayıcılar:

Tarayıcınızı güncelledikten sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

“Yüklenemiyor. Kanal durumunuz veya hesap ayarlarınız şu anda yüklemeleri desteklemiyor.”

Bu hata mesajıyla şu durumlarda karşılaşabilirsiniz:

“Bir güvenlik hatası oluştu”

Bu hata mesajı, tarayıcınızda olağan dışı güvenlik ayarları belirlendiğinde oluşur. Bu ayarlar genellikle güvenlik duvarı, virüsten koruma yazılımı, casus yazılım koruması veya ilgili diğer yazılımlardan kaynaklanır. Bu yazılımı geçici süreyle kapatıp tekrar yükleme yapmanızı öneririz.

“Reddedildi (dosya çok küçük)”

Bu hata mesajı, 2 KB’tan küçük bir dosyayı yüklemeye çalıştığınızda oluşur. Video dosyanızın boyutunun en az 2 KB olduğundan emin olun ve yüklemeyi tekrar deneyin.

“İşlem gerçekleştirilemedi (boş .mov dosyası)”

Bu hata mesajı, QuickTime filmleri referans film olarak kaydedildiğinde oluşur. Videonuzun düzgün şekilde dönüştürüldüğünden emin olmak için “Bağımsız bir film olarak kaydet”i seçin ve yüklemeyi tekrar deneyin.

“Günlük yükleme sınırına ulaşıldı. 24 saat sonra daha fazla video yükleyebilirsiniz.”

YouTube’da güvenliği sağlamak için bir kanalın 24 saatlik sürede yükleyebileceği video sayısını sınırlıyoruz.Sınırlandırmalar, ülkeye/bölgeye veya kanal geçmişine göre değişiklik gösterebilir. Telif hakkı ihtarlarının yükleyebileceğiniz videoların sayısı üzerinde etkisi yoktur. Ancak Topluluk Kuralları ihtarları bu sayıyı etkiler.Video yüklemek istediğinizde “Yükleme sınırına ulaşıldı” şeklinde bir hata mesajı alırsanız 24 saat bekleyip tekrar deneyin.

Diğer

Bir dosyayı yanlış biçimde yüklediğinizde hata mesajı alabilirsiniz. Desteklenen bir dosya türü kullandığınızdan emin olun. Codec’lerinizi veya düzenleme yazılımınızı değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.