YouTube Vanced Kapanıyor! Vanced’e Alternatif Uygulamalar

En popüler video içerik platformu YouTube Premium özelliklerini ücretli olarak satışa sunmaya başladı. Ücretli premium hizmetleri ile ciddi cirolar elde eden platform, YouTube Vanced tarafından reklamsız video izlenme olanağı sunulduğu için gelir kaybı yaşamakta. Google, bu duruma müdahale etme kararı aldı ve YouTube Vanced kapanma sürecine girdi.

Uygulamanın geliştirilmesi ve dağıtılması durduruluyor. Google’dan gelen bir tehdit ile uygulama kaldırılıyor. Uygulamanın indirildiği android cihazlarda, uygulama kullanılmaya devam etse de, geliştirme ve indirme linklerinin kaldırılacağı geliştiricileri tarafından resmen açıklandı. Böylece, YouTube Premium satışlarında artış beklenirken, ücretsiz YouTube Reklam engellenmesi de tarihe karışacağa benziyor.

Tüm bağlantıları kaldıracaklar!

Google dan gönderilen, “uygulamayı dağıtmayı ve geliştirmeyi durdurma” çağrısı ile Vanced geliştiricileri, “YouTube ürünleriyle ilgili tüm bağlantıları ve referansları kaldırmamız ve logoyu değiştirmemiz istendi” sözlerini paylaştı.

Vanced’in kaldırılacağını duyan kullanıcılar, şimdiden alternatif uygulamaları test etmeye başladı. Sizler için Vanced’e alternatif olabilecek uygulamaları araştırdık.

Ipad ve Iphone cihazlarda YouTube reklamını engelleyen uygulamalar

IOS işletim sistemine sahip cihazlara bu tarz uygulamaların kurulması oldukça zordur. IOS birçok erişimi engeller ve kurulumuna izin vermez. Engelleri aşabilmeniz için Jailbreak işlemi yapmanız gerekir. Android cihazlarda root yani kök dizinine erişim izninin IOS’taki karşılığı olan Jailbreak’tir. Apple bu işlemin uygulandığı cihazların ise garanti kapsamı dışında kalacağını duyurmuştur.

uYouPlus ile reklamsız YouTube keyfi..

Kullanıcılarının, YouTube’taki videoları reklamsız izlemesine olanak sağlayan uYouPlus Iphone ve Ipad cihazlarda kullanılabilir. Üstelik, uygulamanın kurulması için Jailbreak işlemi yapmanıza gerek yok!

uYouPlus geliştirici tarafından paylaşılan indirme linki : uYouPlus indir ve kur github