YouTube Music’te Özelleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Müziğinizi özelleştirme

YouTube Music uygulamasıyla yeni müzikler keşfedebilir ve dinleme deneyiminizi özelleştirebilirsiniz. Dinlediğiniz her şarkı veya oynatma listesi, kişiselleştirebileceğiniz bir radyo istasyonu hâline gelir.

Size özel daha fazla müzik için YouTube hesabınızla YouTube Music’te oturum açın. Oturum açtığınız anda, YouTube’da dinlediğiniz müziklere göre sunulan önerileri görürsünüz.

Kitaplık

Ekranınızın alt kısmındaki Kitaplık‘a  dokunarak YouTube Music uygulamasındaki Kitaplığınıza istediğiniz yerden erişin. Burada, tüm müziklerinizi farklı kategorilere göre düzenlenmiş şekilde görebilirsiniz:

 • İndirilenler
 • Oynatma listeleri
 • Albümler
 • Şarkılar
 • Sanatçılar
 • Abonelikler

İzlediğiniz içerik çocuklara özel bir video, şarkı veya sanatçı ayrıntıları sayfasıysa Menü  seçenekleri diğer içeriklerde gösterilenden farklıdır. Bu içerik oynatma listesine veya beğendiğiniz şarkılara eklenemez ya da paylaşılamaz.

Şarkılar

Menü  ve sonra Kitaplığa ekle‘ye dokunarak kitaplığınıza şarkı ekleyebilirsiniz. Kitaplığınıza şarkı eklediğinizde şarkıyla ilişkili sanatçı, Kitaplığınızın Sanatçılar bölümünde gösterilir.

Albümler

Kitaplığınıza bir albümün tamamını ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz albümü arayarak başlayın. Ardından:

 1. Menü‘ye  dokunun.
 2. Kitaplığa albüm ekle‘ye dokunun.

Albüm ayrıntıları sayfasından  simgesini tıklayarak da kitaplığınıza albüm ekleyebilirsiniz.

Kitaplığınıza albüm eklediğinizde albümdeki tüm şarkılar, Kitaplığınızın Şarkılar bölümünde gösterilir. Albümle ilişkili sanatçı ise Kitaplığınızın Sanatçılar bölümüne eklenir.

Müzikleri beğenme veya beğenmeme

İstasyonunuzu özelleştirmek için çalınan şarkılarda Beğen  veya Beğenme  simgesine dokunun. Beğendiğiniz müzikler, Kitaplık sekmenizin  Oynatma Listeleri bölümünde bulunan “Beğendikleriniz” listesinde gösterilir. Beğendiğiniz şarkılar, Kitaplığınızın Şarkılar bölümünde de gösterilir.

Bir şarkıyı beğenmekten vazgeçtiğinizde şarkı, Kitaplığınızdan otomatik olarak kaldırılmaz. Bir şarkıyı veya albümü kitaplığınızdan kaldırmak için:

 1. Kitaplık sekmesine  dokunun.
 2. Kaldırmak istediğiniz şarkıyı veya albümü bulun.
 3. Şarkının veya albümün yanındaki Diğer’e  dokunun.
 4. Kitaplıktan kaldır‘a dokunun.

Beğenilen şarkıları indirmek için:

 1. Kitaplık sekmesine  dokunun.
 2. Oynatma Listeleri‘ne dokunun.
 3. Beğendikleriniz‘e dokunun.
 4. Diğer’e  dokunun.
 5. İndir‘e  dokunun.

İzlediğiniz içerik çocuklara özel bir video veya şarkıysa beğenme veya beğenmeme düğmeleri kullanılamaz. 

Başka müzikler keşfetme

Şarkı başlığının yanından Bilgi’ye  dokunarak dinlediğiniz şarkı hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve cover’ları, remiksleri ve canlı performansları bulabilirsiniz.

Oynatma listeleri

YouTube Music uygulamasında ve YouTube’da oynatma listeleri oluşturabilirsiniz. Oynatma listeleriniz, kaydettiğiniz tüm istasyonlarla birlikte YouTube Music uygulamasının Kitaplık sekmesinde  yer alır. YouTube Music uygulamasında oynatma listesi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Müziklerinizi sıralama

YouTube Music uygulaması kitaplığınızdaki müzik içeriklerini alfabetik olarak, tersten alfabetik olarak ve son eklenenlere göre sıralayabilirsiniz. Oynatma listenizi, kitaplığınızı veya indirdiğiniz içerikleri hızla sıralayarak aradığınız müziği dilediğiniz yerde ve istediğiniz anda bulabilirsiniz.

YouTube Music’te öneriler

Önerileriniz ve arama sonuçlarınız, YouTube Music’te ve YouTube’da beğendiğiniz videolar ve oluşturduğunuz oynatma listelerine de dayanır. Önerilerinizi ve arama sonuçlarınızı etkilemek için beğendiğiniz videoları kaldırabilir ve oynatma listelerinizi düzenleyebilir ya da silebilirsiniz.