YouTube Abone Sayısı Nasıl Arttırılır? #Ücretsiz!

YouTube tamamı ile abonelerle ilgilidir ve YouTube’da başarı ölçümlemesi için temel metriklerden biri, kanalın sahip olmuş olduğu abone sayısıdır. Daha fazla abone sayısı, videolarınız için daha fazla görüntüleme ve youtube para kazanma anlamına gelir. YouTube’da yeniyseniz ve içeriğinizden para kazanmak istiyorsanız, 4.000 saatlik izleme süresi oluşturmanız ve ayrıca hak kazanmak için 1.000 aboneye ihtiyacınız olacak. Düzenli bir şekilde video yayınlamak, Youtube Abone Sayısı Arttırma üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Çünkü ne kadar fazla youtube videoları yayınlaması yapar iseniz, o kadar çok kullanıcı onları izler. Böylece daha fazla etkileşim, beğeni ve paylaşım elde edersiniz.

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları 1

Bu makalemizde organik olarak takipçi artışının yollarını paylaşacağız. Youtube abone hilesi ve izlenme hilesi yapay bir şekilde  abone sayısını arttıran bir yazılımdır. Dolay olmayan yollarla artış sağlarlar, fazlaca zararları ve riskleri bulunur. Örneğin, Youtube hile yazılımları anlaşıldığında, hesabınız kapatabilir ve emekleriniz boşa gidebilir.

İşte Youtube abone sayısı arttırma yolları sizlerle.  ”Başarılı Bir YouTuber Olmak İçin Neler Gereklidir?” makalemizi de inceleyebilirsiniz.

1# İlgi Çekici ve Bilgilendirici İçerik Oluşturun

Kullanıcıların videonuza çekmek istiyorsanız, bilgilendirici ve ilgi çekici youtube içerik fikirleri oluşturmanız gerekir. Daha iyi içerik oluşturmanın bazı yolları şunlardır:

 • İçeriğinizi belirli bir kitle etrafında oluşturun.
 • Video metninizi önceden planladığınızdan emin olun, böylece izleyicileri gereksiz bilgilerle yormazsınız. Videonuz içerisinde çok fazla bilgi barındığını düşünüyorsanız, bu içeriğinizi birkaç videoya bölün.
 • İzleyiciler, güzel örnekler kullanmanızdan hoşlanırlar. Video içerisinde mümkün olduğunca örneklemeler yapmaya çalışın.  Örneklerin yüksek kaliteli sitelerden ve içeriklerden oluştuğuna emin olun.
 • İçeriğinizi daha çekici hale getirmek için kaliteli görseller ekleyin.
 • Videolarınıza her zaman ilginç bir cümle ile başlayın, bu da insanların videonun geri kalanını izlemeye devam etmek istemesini sağlar.
 • Daima orijinal içerik kullanın. Başkasının içeriğini kullanırsanız, videonuz yeterince ilgi çekici olmayacak. Ve ayrıca telif sorunu yaşayabilirsiniz.
 • Hedef kitlenizin ilgisini çekmek için kartlar ve bitiş ekranları ekleyin.

Bu Youtube abone sayısı arttırma yolları makalesinde bilmeniz gereken bir sonraki önemli şey, yüklemelerinizin sıklığıdır.

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları 2

2# Sıklıkla Video Oluşturun ve Yayınlayın

Şüphesiz ki, sıklıkla videolar oluşturmak ve videoları yayınlamak, abone sayınızı artırmaya yardımcı olur. Tam tersi olarak, uzun süredir video yayınlamadıysanız, insanlar kanalınıza abone olmak istemeyecektir.

Bir kullanıcı kanalınıza abone olduğunda, yeni bir video yüklediğinizde bir bildirim alır. Kullanıcı haftada bildirimi alırsa, özellikle içerik orijinal, ilgi çekici ve bilgilendirici ise videonuzla etkileşimde bulunma olasılığı daha yüksektir. Dolayısıyla, haftada birden fazla video yayınlama yapıyorsanız, abone kazanma şansı daha yüksektir. Sabit bir sıklık ile video paylaşımı yapar iseniz Youtube abone kazanmayı daha hızlandırabilirsiniz.

İçeriğinizi yüklemeyi tamamladığınızda, onları da optimize etmeniz gerekir. Optimize işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap almak için Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları makalesini okumaya devam edin.

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları 3

3# YouTube Videolarınızı Optimize Edin

Youtube’nin üst sıralarında yer almak istiyorsanız mutlaka ki videolarınızı optimize etmeniz gerekmektedir. Videolarınızın doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak için, video başlığı, açıklaması, meta etiketleri gibi bir dizi öge ile youtube ana sayfa optimize edebilirsiniz. Video optimizeleri için aşağıda yapmanız gerekenleri açıkladık.

Başlık

Video başlıklarında kullanacağınız anahtar kelimeler sıralamalarda üst sıralara çıkmanıza yardımcı Sonuç olarak, sıralamalarda yüksek olunması size daha fazla görüntüleme getirecektir. Daha fazla görüntüleme daha fazla abone sayısı anlamına gelir.

Açıklama

Videonuzun açıklamasını yazarken, anahtar kelimeler, video içeriği hakkındaki bilgiler, timestamps (zaman dalgalanmaları) ve bağlantılar gibi gerekli tüm bilgileri sağladığınızdan emin olun.

Timestamps, izleyicilerin videonun izlemek istedikleri bir bölümünü seçmelerine ve doğrudan oraya atlamalarına yardımcı olur. Açıklamadaki diğer ilgili videoları bağlamak, diğer videoların görüntülenme şansını arttırır ve ayrıca içeriğinizin daha ilgi çekici olmasını sağlar.

Video Etiketleri

Youtube etiket, başkalarının videonuzu bulmasına yardımcı olur. Video içeriğiniz ile ilgili meta etiketlerini videolarınızı yüklerken mutlaka ekleyin.

Kanalınızı optimize edebileceğiniz diğer yollar şunlardır:

 • Etkileyici ve kaliteli bir küçük resim yükleyin.
 • Videonun konuşma metnini yükleyin.
 • İnsanların videolarınızın neye benzediğini bilmeleri için videolarınıza bir başlangıç ​​ekranı ve bitiş ekranı ekleyin.

4# YouTube Kanalınızı Optimize Edin

Youtube abone sayısı kazanmak için yalnızca videolarınızı değil, youtube kanalları da optimize etmeniz gerekir. İşte bunu yapmanın en kolay yollarından bazıları:

Bir YouTube Fragmanı Oluşturun

Fragman, kitlenize kanalınızın paylaştığınız içeriklerin bir önizlemesini sunar. Fragmanınız aracılığıyla izleyicilerinize aşağıdakiler hakkında bir fikir verebilirsiniz:

 • Marka
 • Yayınladığınız videoların türü
 • Gelecekteki videolarınızın bir özeti
 • Yayın planınız

Kanalınız İçin İlginç Bir Görünüm Tasarlayın

Bir YouTube kanalı, uygun kanal anahtar kelimeleri, kanal açıklamaları ve youtube profil resmi kullanarak ilginç görünebilir. Kanalınız için bir açıklama yazarken, anahtar kelimeler kullanın ve içeriği kısa ve ilginç tutun. Kanal açıklamanızın ilk 100-150 karakteri, arama sonuçlarında kanalınızın yanında gösterildiğinden çok önemlidir. Açıklamanızın sonuna uygun bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Aynı zamanda markanızla alakalı bir Youtube banner ve youtube kapak fotoğrafı seçin.

Ana Sayfanıza Bölümleri ve Oynatma Listelerini Dahil Edin

Çok fazla videonuz varsa, bunları çeşitli bölümler ve youtube playlist (youtube oynatma listesi) halinde düzenleyin ve ana sayfanızda öne çıkarın. Doğru Youtube anahtar kelime, başlıkları ve açıklamaları ekleyerek bu oynatma listelerini de optimize edebilirsiniz.

Ana Sayfanıza Bölümleri ve Oynatma Listelerini Dahil Edin

Çok fazla videonuz var ise, bunları çeşitli bölümler ve oynatma listeleri halinde düzenleyin ve ana sayfanızda öne çıkarın. Doğru anahtar kelimeleri, başlıkları ve Youtube açıklama ekleyerek oynatma listelerini de optimize edebilirsiniz.

5# Yüksek Kaliteli Videolar Oluşturun

İnsanlar zayıf ses ve kalitesiz görüntüye sahip olan videoları izlemekten hoşlanmazlar. Profesyonel ve görüntü kalitesi yüksek bir videonuz varsa, insanlar kanalınızı daha ciddiye alacak ve videolarınız ile etkileşim kuracaktır. Bu basit adımları takip etmek, bir profesyonel olarak itibarınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 • Videonuzu arka planda gürültü bulunmayan sessiz bir ortamda kaydetmelisiniz.
 • Kaliteli ekipman kullanımı sesin net olması açısından çok önemlidir. Ayrıca, kayıt yaparken giriş ses ölçeri izlemeyi unutmayın.
 • Greenbox ortamı yaratın ve stüdyo ışıklarından faydalanmayı unutmayın.
 • Videolarınızı 1080p veya daha yüksek çözünürlükte kaydedin.
 • Video metninizi filme çekmeden önce önceden planlayın, böylece ne söyleyeceğinizi bilir ve ilgili tüm noktalara ulaşabilirsiniz.
 • Video çekimlerinizde kulladığınız çekim aletini (kamera, cep telefonu vs.) bir tripodla sabitleyin ve video içeriklerinizi yatay olarak çekin. Daha geniş çekimler için klipsli lens kullanabilirsiniz.
 • İyi bir video düzenleme yazılımı seçin.
 • Son olarak, video içeriklerinizi yayına almadan önce dikkatli bir şekilde gözden geçirmeyi unutmayın.

6# Videolarınıza Abone Filigranı Ekleyin

YouTube’da, videolarınıza filigran ekleyebilirsiniz. Bu, insanlara kanalınıza abone olmalarını hatırlatmanın harika bir yoludur. Filigran bir logo, marka adı veya harekete geçirici mesaj olabilir.

7# Hedef Kitlenizle Etkileşim Kurun

İzleyicilerinizle etkileşimde bulunduğunuzda, onlara bir memnuniyet duygusu verir. Bu, kanalınıza abone olmak isteyecek kişilerin şansını artırır. Youtube Abone Sayısı Arttırma için kitlenizle etkileşim kurmanın çok önemli olmasının nedeni budur.

 • Biri videonuzu izlemeye zaman ayırdıysa, videonun sonunda onlara teşekkür edin ve onlara daha fazla bilgi için nereye gidecekleri konusunda bir fikir verin.
 • Görüntüleyenlerinizi videonuz hakkında yorum yapmaya ve geri bildirimde bulunmaya teşvik edin. Eleştirilerden ders alın ve bu geri bildirimleri videonuza dahil edin. Her zaman izleyicilerinizden de yeni fikirler alabilir ve yorumlara göre yeni videolar oluşturabilirsiniz.
 • Destekleri için mükemmel yorumları (hem YouTube’da hem de YouTube’ın dışında) ödüllendirmek de etkileşimleri iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Ayrıca, her zaman önceden kaydedilmiş bir video yapmak zorunda değilsiniz, Youtube canlı yayınlar, izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmanın iyi bir yoludur.

8# Videolarınızı Diğer Platformlarda Tanıtın

Videonuzun YouTube dışındaki kişilere ulaşmasını istiyorsanız, videolarınızı diğer platformlarda tanıtmak akıllıca bir fikirdir.

Sosyal Medya

Yapabileceğiniz ilk şey, halihazırda kullandığınız platformlara bakmaktır. Facebook ve Instagram başlamak için iyi platformlardır. Ancak diğer birçok platformdan da yararlanabilirsiniz.

Facebook’ta bir içerik yayınladığınızda, paylaşım ile birlikte videonuzun bağlantısını ekleyin. Aynı stratejiyi Twitter, Instagram ve diğer sosyal medya sitelerinde de uygulayın.

Forumlar ve Blog Tartışmaları

Ayrıca forumlara ve blog tartışmalarına katılabilir,  konuyla alakalı olduğunda YouTube bağlantınızı ekleyebilirsiniz. Yüksek Soru-Cevap sitelerine katılın ve videonuzla ilgili soruların yanıtlarını yayınlayın.

Örneğin, domain sorgulama hakkında bir blog tartışmasındaysanız, ‘’Domain Sorgulama Nasıl Yapılır?’’ YouTube videonuzu bu yorumların altında paylaşabilirsiniz.

Influencer Marketing

Influencerların sadık bir takipçi kitlesi vardır, bu da içeriklerini birçok insana ulaştırmayı kolaylaştırır. Influencer sizin adınıza bir video yayınlarsa, hızlı bir şekilde çok sayıda abone edinmenize yardımcı olur.

Email Marketing

E-postalar aynı zamanda birçok kişiye tek seferde ulaşmanın harika bir yoludur. E-posta imzanıza YouTube kanal bağlantınızı ekleyerek e-posta pazarlamasından yararlanın.

İçeriğinizi Tanıtmanın Diğer Yolları

 • Video bağlantılarınızı ilgili topluluk sayfalarına göndererek insanlarla etkileşim kurun.
 • Videonuzu saygın video dizinlerinde yayınlayın.
 • Videolarınızı popüler yer imi sitelerinde yer imlerine ekleyin.
 • Videoları blog yayınlarınıza gömün.
 • Bitiş ekranınızda diğer ilgili videoları tanıtın.

Sonuç

“Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları” hakkındaki bu makalenin YouTube hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Kendinizi YouTube’da profesyonel olarak tanıtmak için daha fazla abone edinmeniz gerekir. Bunu yapmanın tek yolu iyi içerik üretmek ve temel alanları optimize etmektir.

Kaynak : TürkTicaret