YouTube Kanal Adı ve Açıklaması Nasıl Düzenlenir?

YouTube kanalınızın adını ve açıklamasını değiştirebilirsiniz. Üstelik bu işlem hakkında çok fazla yanlış bilgi paylaşan siteler olmasına rağmen, YouTube kanal adı değiştirme işlemi sonucunda Google Hesap Adınız değişmez!

Kanal adı değiştirme ve düzenleme
Kanal adı ve açıklamasına diğer dilleri ekleme

Google Hesap adıyla, ilgili değişiklik sonucunda Gmail hesabına kadar her alanda kullanılan isimlerin değişeceğine inandırılan YouTube kanal sahipleri, isim değiştirme işleminden uzak durmaktadır. Sizlere aşağıdaki adımları takip etmeniz durumunda, diğer tüm isimlerden bağımsız şekilde sadece YouTube kanal adını nasıl editleyebileceğinizi açıkladık. Sizlerde hangi kanalınız için isim değişikliği yaptığınızı aşağıdaki yorumlar alanına yazarak, bizlerle paylaşabilirsiniz.

YouTube Kanal Adı ve Açıklaması Nasıl Düzenlenir?

İşlem yapabilmeniz için, Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra YouTube Studio‘yu açmalısınız. Özelleştirme sekmesinden yapılacak işlem sayesinde Kanal Adınızı ve Kanal Açıklamasını değiştirmenize olanak sağlanacaktır. Kanal adını belirlerken topluluk kurallarına aykırı bir isim seçmemelisiniz.

Kanal Adı ve Açıklama değişimi Nasıl Yapılır?

  1. YouTube Studio’da oturum açın.
  2. Sol kısımdaki Menüden Özelleştirme ve sonra Temel bilgiler‘i seçin.
  3. Kanal adınızı güncellemek için Düzenle‘yi tıklayın.
  4. Yeni kanal açıklamanızı girin.
  5. YAYINLA‘yı tıklayın.

YouTube tarafından paylaşılmış, kanal adı belirleme ve değiştirme içerikli video alıntı yapılmıştır. Altyazıları aktif ederek İngilizce içerikli videoyu anlayabilir, gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Kanal adınız farklı dillerde farklı yazım şekillerine sahip olabilir. YouTube kanal adınızı ve açıklama alanınızı, ziyaretçilerinizin kullandığı dile göre değiştirebilirsiniz.

Örneğin: Yemek tarifleri isimli bir kanalınız var ise, bu kanalın adını diğer birçok dil için de değiştirebilirsiniz. İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Rusça hatta belki de Çince Yemek Tarifleri kanal adını kullanabilirsiniz!

Kanal adını ve açıklamasını çevirme

Kanalınızın adı ve açıklaması için çeviri ekleyerek videolarınızın küresel bir kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  1. YouTube Studio’da oturum açın.
  2. Sol kısımdaki menüden Özelleştirme ve sonra Temel bilgiler ve sonra DİL EKLE‘yi seçin.
  3. Orijinal dili ve ardından Çeviri dilini seçin.
  4. Kanalınızın adı ve açıklaması için çeviri girin.
  5. BİTTİ‘yi tıklayın.

Eklenen çeviri ile farklı ülkelerden ziyaretçi sayınızı arttırdığınız gibi videolarınızdan beklentilerde artacaktır. Bu sebeple, içeriklerinizi planlı şekilde çeviri eklemek etkili bir avantaj sağlayacaktır.