Telif Haklarını Anlamak İçin Lisansları Okumak

Haklarınızı anlamak için lisansları okuma

Video oyunu yayıncılarının yanı sıra telif ücreti olmayan yazılım ürünlerinin ve içeriklerin sahipleri, genellikle içerikleri veya yazılımlarını kullanarak oluşturduğunuz içerikle ilgili ticari kullanım haklarınızı lisans sözleşmelerinde açıkça belirtir.

YouTube, yasal tavsiye verecek veya herhangi bir şekilde danışmanlık sağlayacak bir konumda değildir. Bununla birlikte, telif hakkı sahiplerinin belirlediği şartları bulup okumak için yararlanabileceğiniz bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

  • Lisans sözleşmeleri, yayıncının/içerik sahibinin web sitesinde bulunabilir.
  • Lisanslar çeşitli yerlerde bulunabilir. Bu nedenle, kullanım şartları, hakların verilmesi, şartlar ve koşullar, paylaşım, SSS gibi terimleri aramayı deneyebilirsiniz.
  • Lisans sözleşmelerinde, lisansı uygun bir şekilde okuyup yorumlamanız için lisans sahiplerine veya son kullanıcılara verilen haklar ve yükümlülükleriniz açıklanabilir.
  • Bazı yayıncıların, yetkilendirilen içerik için farklı hak grupları sağlayan çeşitli lisans türleri vardır. Bu nedenle, lütfen gereksinimlerinize en uygun lisansı satın aldığınızdan emin olun.
  • Lisans şartlarına ek olarak, bir sanatçının içeriğini ticari olarak kullanmadan önce sanatçının bireysel şartlarını kontrol etmeniz de gerekebilir.

Açık bir yorum için lütfen lisans sahibine ulaşın ve içeriğinin tüm ticari kullanım haklarına sahip olduğunuzu netleştirin.Yukarıdaki bilgiler yalnızca eğitim amaçlı olarak sağlanmıştır ve hukuki tavsiye niteliğinde değildir. Hukuki tavsiyeleri yalnızca bir avukattan veya yasal temsilciden almalısınız.